ŻEGLARSKI OBÓZ WĘDROWNY. Niezapomniana przygoda na wodzie

Nocleg codziennie w innym miejscu, przygotowywanie posiłków na jachcie, a przede wszystkim żeglowanie przez cały dzień! Wejdź na wyższy level żeglarstwa i sprawdź, jak wygląda życie prawdziwej załogi. Obóz organizowany we współpracy ze szkołą żeglarstwa GERTIS.


8 – 14.08.2020 r.


Zarezerwuj miejsce na: sprzedaz@gwarek-travel.pl     
731 61 62 60

8-14.08.20r.
12 - 16 lat
1850 zł

W programie między innymi:

– rejs po jeziorach Mazurskich – codziennie nocleg w innym miejscu

– manewrowanie jachtem kabinowym

– codzienne prace bosmańskie

– szkolenie z zakresu ratownictwa i pierwszej pomocy

– nauka węzłów żeglarskich

– podstawy meteorologii

– tradycyjne szanty przy dźwiękach gitary

– ognisko z kiełbaskami.

 

Cena zawiera:

– 6 noclegów na jachcie kabinowym typu Fortuna 27

– 4 posiłki dziennie – śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja (śniadania i kolacje przygotowywane przez załogę, obiad w formie cateringu)

– ubezpieczenie NNW

– całodobową opiekę wykwalifikowanych wychowawców i instruktorów

– opłaty portowe w miejscach noclegu

– materiały szkoleniowe

– pamiątkowy gadżet firmowy.

Pobyt rozpoczyna się obiadem w dniu przyjazdu i śniadaniem w dniu wyjazdu.

 

Organizatorem wypoczynku jest Gwarek-Travel – biuro podróży specjalizujące się w wypoczynku dzieci i młodzieży. Posiadamy Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki Marszałka Warmińsko-Mazurskiego nr 4/201 4. 

Współorganizatorem obozu jest szkoła żeglarstwa GERTIS, która zapewnia jachty, instruktorów oraz realizację trasy i podstawowego szkolenia żeglarskiego.

Szkoła żeglarstwa GERTIS to nasz zaufany Partner, z którym współpracujemy od lat. Jest również jednym za najbardziej rozpoznawalnych organizatorów imprez żeglarskich na Wielkich Jeziorach Mazurskich.

 

PRZYKŁADOWA TRASA:

1) Gwarek – zakwaterowanie, szkolenia z bezpieczeństwa i obsługi jachtu, test pływacki
2) port Zielona Zatoka (Bogaczewo)
3) port Hotel Gołębiewski
4) port Ekomarina Ryn
5) port Chillout Port – Stare Sady
6) port PTTK Wilkasy
7) Gwarek – zakończenie rejsu.

Ostateczna trasa uzależniona jest od warunków pogodowych, w tym od siły i kierunku wiatru.

 

UCZYMY SAMODZIELNOŚCI

W trakcie trwania obozu uczestnicy śpią na jachcie, co nie tylko wprowadza w świat żeglarstwa, ale również uczy zaradności, utrzymywania porządku oraz poszanowania wspólnej przestrzeni. Dodatkowo śniadania i kolację przygotowywane są przez załogę, nad czym czuwa nasz instruktor. Wymaga to współpracy oraz dużej dyscypliny. Dzięki temu nasz wędrowny obóz żeglarski to nie tylko niezapomniana przygoda, ale także przyjemna i efektywna lekcja samodzielności.

 

KADRA

Na każdą załogę (6-7 osób) będzie przypadał jeden instruktor – sternik posiadający odpowiednie doświadczenie oraz stopień żeglarski. Instruktor mieszka na jachcie razem z załogą, prowadzi zajęcia szkoleniowe oraz spędza z nimi czas po zajęciach. Dodatkowo na obozie pływa kierownik-animator. Zajmuje się on integracją młodzieży oraz organizacją wszelkich atrakcji dodatkowych, takich jak zabawy, zwiedzanie czy konkursy!

JACHTY

Młodzieżowe rejsy szkoleniowe odbywają się na komfortowych jachtach żaglowych Fortuna 27.Jachty o długości 850 cm są naszą ulubioną i sprawdzoną konstrukcją. Jednostka ta uznawana jest od lat za najdoskonalszy jacht turystyczny na Mazurach. Łączy w sobie cechy, których nie spotkacie na żadnym innym jachcie na Mazurach, tj. bezpieczeństwo, szybkość oraz niesamowitą wygodę!

 

WOLNI OD ELEKTROZAMĘTU

Misją naszego ośrodka jest inspirowanie młodych ludzi do poszukiwania własnych pasji, poprzez bezpieczny, aktywny wypoczynek oraz zachęcanie do kreowania własnej przestrzeni pełnej wyzwań, zabawy i przyjaźni. Zaspakajając głód przygody, otwieramy horyzont możliwości wszechstronnego rozwoju młodego człowieka. Wierząc, że jesteśmy w stanie zapewnić czas pełen twórczości na naszych koloniach i obozach ograniczamy korzystanie z telefonów komórkowych i wszelkich gadżetów elektronicznych typu tablet, ipad, smartwatch. Dzięki temu jesteśmy wolni od elektrozamętu 😊.

 

INFORMACJE DLA RODZICÓW:

Co zabrać na kolonię?

  • Ważną legitymację szkolną
  • Śpiwór
  • Czapkę, szalik, chustę chroniącą od wiatru
  • Ręcznik kąpielowy, przybory toaletowe: szczoteczka do zębów, szampon, mydło, pasta do zębów
  • Zestaw ubrań na każdą pogodę
  • Obuwie i strój sportowy
  • Kurtkę przeciwdeszczową
  • Strój kąpielowy
  • Krem do opalania z filtrem UV oraz nakrycie głowy
  • Mały plecaczek na wycieczki piesze.

Drodzy rodzice! Dobro dzieci jest dla nas najważniejsze. W związku z tym prosimy, aby wszystkie uwagi odnośnie zdrowia dziecka zostały przekazane zarówno w karcie kwalifikacyjnej jak i podczas zbiórki wychowawcom czy kierownikowi wypoczynku. Jeżeli dziecko przyjmuje stałe leki, prosimy o spakowanie ich wraz z opisem: imię i nazwisko dziecka, dawkowanie leku, zgoda na podawanie leku dziecku przez kierownika wypoczynku.

UPOWAŻNIENIE DO PODAWANIA LEKÓW

 

BIEŻĄCE INFORMACJE Z ŻYCIA GWARKA:

 

Warto zobaczyć

Kolonie i obozy
Zielone szkoły i wycieczki szkolne
Wypoczynek rodzinny