Szkoła Pod Żaglami
Szkoła Pod Żaglami

 

Żeglarstwo, Centrum Aktywnego Wypoczynku Gwarek, Mazury

 

Woda, żagle i wiatr – to niezbędne składniki przygody na Mazurach. Do pływania pod żaglami zachęcamy wszystkich gości – małych i dużych, „raczkujących” żeglarzy i tych, którzy mogą się równać wilkom morskim.

 

ABC Żeglarstwa

Najpierw poznajemy podstawowe węzły, później żagle na maszt i w drogę… Pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów młodzi adepci żeglarstwa zdobywają praktyczne umiejętności sterowania siedmio-/ośmioosobowym jachtem.Żeglarstwo, Centrum Aktywnego Wypoczynku Gwarek, Mazury

Podczas rejsu po mazurskich jeziorach załoga poznaje historie marynarskie, slang żeglarski oraz tradycje wilków morskich. Buchtowanie liny czy  cumowanie do kei to namiastka przygody, którą poznają uczestnicy zajęć…
 

Żagle dla zaawansowanych

Tym, którzy chcieliby rozwijać żeglarską pasję proponujemy różne formy wypoczynku, połączonego ze zdobyciem konkretnych umiejętności i uprawnień:

 

Obozy żeglarskie

Żeglarstwo, Centrum Aktywnego Wypoczynku Gwarek, MazuryDwutygodniowy obóz szkoleniowy połączony z rejsem po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Przeznaczony dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 14 lat.

W czasie obozu realizowany jest program Polskiego Związku Żeglarskiego (PZŻ) umożliwiający zdobycie Patentu Żeglarza Jachtowego.

 Program jest dodatkowo rozszerzony o szkolenie z manewrowania jachtem na silniku, stawianie i składanie masztu, przejście kanałów, śluzowanie, a także rozbudowane zajęcia z ratownictwa wodnego, które są niezbędne do samodzielnego żeglarstwa.
 

                          Szkolenia na patenty:  na Sternika Motorowodnego, Starszego Sternika Motorowodnego oraz Licencję na holowanie narciarza wodnego. 

Kursy prowadzone są przez profesjonalną kadrę, która jako jedyna w regionie spełnia wszystkie wymogi szkoleniowe i posiada niezbędny sprzęt. 

Szkolenie z manewrowania łodzią motorową obejmuje między innymi: przejście kanałów żeglownych, pływanie torem wodnym „najeżonym” znakami żeglugowymi, manewr podejścia do tankowania na nadwodną stację paliw oraz manewrowanie łodzią motorową przy prędkości bliskiej 100 km/h.

                                                                                       Ahoj przygodo!
 


Home | Galeria | Partnerzy | Zaufali nam Nasze Obiekty | Rezerwacja | Kontakt

Oferty Specjalne